Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

QueenV únoru roku 1971 se v Londýně uskutečnil první koncert čtveřice, která vznikla díky rozpadu kapely Smile a říkala si velmi skromně Queen. Účinkující byli zpěvák Freddie Mercury (vlast. jm. Farookh Bulsara), kytarista Brian May, bassman John Deacon a bubeník Queen ? 70.létaRoger Taylor.

queenSkupina debutovala eponymní deskou a byl to debut relativně úspěšný. Úspěch slavila i druhá deska, ovšem pozice hvězd vybojovala kapele až třetí deska Sheer Heart Attack se slavnou ?Killer Queen?. A co bylo tajemství úspěchu? Určitě skvělý Mercury, který svoji roli zpěváka a frontmana zvládal na jedničku, samozřejmě skvělá muzika, jedinečný zvuk doma vyrobené kytary Maye a také pódiová prezentace v saténových oblečcích ve které se vyžíval především Mercury a která byla zcela nepochybně ovlivněna glam-rockem.

V roce 1975 vydala čtveřice podle mnohých svoji nejlepší desku A Night at the Opera, kde představila geniální mix rockové a pseudo-operní hudby. Singl Bohemian Rhapsody zná snad každý. I zbytek 70. let se nesl v duchu velmi originálního hard-heavy rocku. Obzvlášť za pozornost stojí špičková deska Jazz.

Mercury & MayNa počátku 80. let, po vydání skvělé desky Game, změnil Mercury image, kdy vyměnil svůj satén za černou kůži a víc než kdy jindy připomínal (a nutno říct, že tento trend v pódiové prezentace 80. nebyl zcela ojedinělý) sado-maso poldu. Ovšem deskou Game skončilo jedno období kapely Queen a 80. léta se nesla v cela odlišném duchu. Ať to byl soundtrack pro film Flash Gordon, relativně komerčně neúspěšná Hot Space, ale naopak výdělečné Works a Kind of Magic (opět soundtrack k filmu). Kapela Queen se stala jednou z nejpopulárnějších kapel 80. let i za cenu přiklonění k popovějšímu a elektroničtějšímu zvuku. Koncerty kapely byly ale stále skvělým zážitkem za což mluví především našláplé vystoupení v rámci Live Aid (1985), kdy Queen s prominutím nakopala zadek všem ostatním byť i reunionovaným hvězdám a prokázala, že Queen Rocks!!!

Ovšem na konci 80. let se začalo spekulovat o zdravotním stavu Mercuryho a bohužel se i potvrdilo, že zpěvá onemocněl AIDS v důsledku nevázaného sexuálního života. Po desce Miracle dokončil ještě s kapelou výbornou desku Innuedo a dokonce natočil i klip k několika skladbám z této desky. 24.11.1991 bohužel umírá jeden z největších zpěváků a vůbec osobností populární hudby. 20.4.1992 se na monstrózní akci Freddie Mercury Tribute schází hudební hvězdy, aby uctily jeho památku.

queenQueen & Paul RodgersKapela sice ukončila svoji existenci, ale roku 1995 na trh vplula deska Made in Heaven obsahující skladby, které Mercury nestihl dokončit, ale i některé předělané songy z jeho sólových desek. Zdálo se, že konec kapely je tentokrát definitivní. Žel (nebo naštěstí) se v roce 2000 uskutečnila spolupráce Maye a Taylora s boy-bandem 5ive a s Robbiem Williamsem, kdy došlo k znovu natočení hitů We Will Rock You a We Are the Champions. Oboje pod hlavičkou Queen. John Deacon se již tomto počíná nepodílí, neboť razí teorii, že bez Mercuryho to nemá cenu. K benefiční akci 46664 vydala kapela singl Invincible Hope.

O zmrtvýchvstání Queen se tak dlouho spekuloval, až se to stalo skutkem. Duo May & Taylor přibralo legendárního zpěváka Paul Rodgerse a vydala se na turné. Okamžitě se objevily dva tábory ? nadšenců a odpůrců nových Queen, kteří z turné vydali živák.

Jejich posledním počinem byla deska The Cosmos Rocks vydaná v roce 2008.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 9898x
Staženo: 2951x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera