Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

ApocalypticaApocalyptica je finská hudební skupina skládající se ze tří, původně čtyř, klasický trénovaných cellistů a od roku 2005 bubeníka.

Všichni tři muzikanti jsou absolventy Sibeliovy Akademie ve finských Helsinkách.

apApocalyptica byla založena roku 1996, když se čtyři hráči na cello, Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja a Antero Manninen, sešli, aby si zahráli pár coversongů Metallicy v Teatro Heavy Metal klubu. Uprostřed publika byl Kari Hynninen, který pracoval pro nezávislý label Zen Garden Records. Po tom co si poslechl jejich set, s Apocalypticou ihned na místě podepsal smlouvu pro Zen Garden Records.

V roce 1996 vydala Apocalyptica své debutové album Plays Metallica By Four Cellos, které se skládalo výhradně z coververzí songů Metallicy, hrané na cella. V roce 1998 vydala kapela své druhé studiové album, Inquisition Symphony, jehož prodcentem byl Hiili Hiilesma. Inquisiton Symphony znovu obsahovalo coversongy Metallicy, ale také předělávky kapel Faith No More, Sepultura a Pantera. Na toto album se také skupina rozhodla zařadit tři originální písně, které napsal Eicca Toppinen.

Roku 1999 odešel ze skupiny Antero Manninen, kterého nahradil Perttu Kivilaakso. V roce 2000 vyšlo jejich třetí album, Cult, které tentokrát obsahovalo 10 nových písní a jen 3 coververze. V roce 2002 odešel z Apocalypticy i Max Lilja, přidal se ke skupině Hevein a zanechal tak kapelu pouze se třemi členy.
V roce 2003 Apocalyptica vydala své páté album, Reflections, které poprvé sestávalo výhradně z autorských písní. Na Reflections lze slyšet experimentálnější zvuk namísto předchozího akustického stylu jaký je na albech InquisiutionSymphony a Cult. V pěti písních na albu Reflections si zahrál Dave Lombard ze skupiny Slayer na bicí.

Roku 2005 vyšlo Apocalyptice páté studiové album, Apocalyptica, kde hrál na bicí Mikko Sirén, který byl v prosinci téhož roku představen jako oficiální člen kapely. Toto album obsahovalo několik hostujících umělců včetně Villeho Vala z HIM, Lauriho Ylönena a znovu Davea Lombarda.

Zatím poslední album nese název "Worlds Collide", které vyšlo v roce 2007.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5564x
Staženo: 2460x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera