Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Static-xStatic-X je americká hudební skupina hrající industrial metal [1] , známá mimojiné pro výstřední image svých členů, především frontmana Wayna Statica s typicky postavenými vlasy vzhůru a svázanou bradkou. Skupina není všeobecně moc respektovaná kritiky, ale má pevnou základnu fanoušků po celém světě, včetně České republiky. Ve svém žánru je však poměrně uznávaná.

Samotní Static-X se často odkazují na svůj styl jako na tzv. ?Evil Disco?. "Evil" reprezentuje metal a "disco" industrial metal. Kritika řadí Static-X spíše do industrial metalu, nebo občas do nu-metalu, byť se v hudbě Static-X na rozdíl od ostatních nu-metalových skupin neobjevují prvky rapu. Nejblíže se Static-X podobají pravděpodobně kapelám jako Ministry nebo Dope. Při formování zvuku Static-X hráli významnou roli například Prodigy.

static-xPrvní dva členové se poznali na konci 80tých let v Chicagu, kdy Bill Corgan (frontman The Smashing Pumpkins) představil navzájem Wayna Statica(zpěv) a Ken Jaye(bubny). Tihle dva spolu v roce 1990 utvořili kapelu Deep Blue Dream. Kapela nahrála několik dem, ale nic doopravdy nevyšlo a kapela se rozpadla.

Wayne a Ken Jay potom utvořili kapelu Static, ale o jejich koncerty byl v Chicagu jen malý zájem a tak se rozhodli odjet do centra hudebního průmyslu: Los Angeles. V L.A. v roce 1994 poznali basáka Tonyho Campose, který hrávál s místními death metalovými kapelami a přibrali ho do kapely. V roce 1995 se ke kapele přidal ještě kytarista Koichi Fukuda. Poté začli Statici nahrávat dema a dělat koncerty v malých klubech na kterých měli u lidí velký úspěch, čehož si všimli také manažeři nahrávacích společností.

V roce 1998 podepsali Static-X smlouvu s vydavatelstvím Warner Bros. a několik týdnů potom začli nahrávat svoje debutové album Wisconsin Death Trip, které vyšlo po dlouhém čekání až v roce 1999 potom co kapela odehrála mnoho koncertů jako předskokani Fear Factory a System of a Down. Deska měla obrovský úspěch, její platinový prodej podpořilo více než roční turné, kde mimo jiné Static-X dvakrát vystoupili na Ozzfestu. Dodnes se prodalo alba více než milion kusů. Jak říká zpěvák Wayne Static: "Byla to prostě správná deska ve správnou dobu."

Během turné už kapela připravovala druhé album s názvem Machine, které vyšlo v roce 2001. Získalo zlatou desku, ale už nemělo takový úspěch jako Wisconsin Death Trip. Texty jsou inspirované hlavně zážitky z turné. Po turné k Wisconsin Death Trip se s kapelou na čas rozloučil kytarista Koichi Fukuda. Důvodem bylo, že se po dlouhém turné chtěl věnovat rodině a vedlejšímu projektu kapele Revolve. Jako náhradu za něj přibrala skupina Trippa Einstena.

Kapelu opustil, neoficiálně kvůli hudebním rozporům, také jeden ze zakladatelů Ken Jay, který zamířil do skupiny Godhead. Na v pořadí třetím albu se tak musel ujmout bubnů Josh Freese. Album neslo název Shadow Zone a zcela se lišilo od dosavadní tvorby. Na albu byly melodické písničky, akustická kytara, mnohem méně elektroniky. Kritika desku ohodnotila jako nejlepší od Static-X, ale pro část fanoušků je to dodnes nejkontroverznější deska. Na druhou stranu touto deskou získali Static-X jinou početnou skupinu fanoušků. Skupina tímto albem pronikla i více do světa, především díky skladbě The Only na soundtracku k hře Need For Speed: Underground. Za Shadow Zone Static-X získali opět zlatou desku. Na turné už za bubny usedl nový bubeník ? Nick Oshiro.

Po turné vydala kapela album raritek Beneath? Between? Beyond, které obsahovalo hlavně skladby vydávané jako bonustracky a také covery několika songů, například od Black Sabath.

static-xPoté se kapela vrhla do práce na dalším albu Start a War, to však zkomplikovala aféra Trippa Einstena, který byl zatčen, obviněn a odsouzen za zneužití 14leté dívky. Kapela ho okamžitě vyloučila a jeho místo zaujal opět Koichi Fukuda. Album Start a War vychází v roce 2005 spolu s téměř dvouhodinovým X-rated DVD a je celkem úspěšné a kladně hodnocené, ale komerčně nemá takový úspěch jako Shadow Zone, oproti kterému má mnohem tvrdší a syrovější zvuk. Hlavním tématem textů je nenávist k jedné osobě.

Po krátké odmlce se kapela vrátila s deskou, která nesla název Cannibal v roku 2007. Hudebně se na něm kapela snaží vrátit ke svým počátkům (úspěšná deska Wisconsin Death Trip), na rozdíl od ostatních desek obsahuje kytarová sóla o které se postaral navrátivší se kytarista Koichi Fukuda. V textech Wayne Static nevyjadřuje svoje pocity, ale inspiruje se jednoduchými slovy jako je Reptile, Goat, Destroyer?

Na jaře roku 2009 vyšla deska Cult Of Static. Deska je podle slov hlavního skladele - Wayna Statica - trochu pokračováním předchozí desky Cannibal, ale podle fanoušků je teprve tato deska pravým návratem k Evil disco. Texty jsou inspirovány hlavně manželkou Wayna - Terou Wray a také auty. Před turné oznámil pauzu bubeník Nick Oshiro, na jeho místo nastoupil bubeník Evanescence Will Hunt.

Koncertování přikládá skupina velkou váhu. Často vyrážejí na turné, většinou po USA, zřídka kdy zavítají do Evropy. Když už se tak stane, nezřídka kdy tour skončí předčasně, jako naposledy v roce 2007 kvůli přepravním problémům. Static-X mají za sebou mnoho tour s významnými kapelami i řadu putovních festivalů (Ozzfest, Family Values, SnoCore, Gigantour). V České republice vystoupili Static-X poprvé 4.7.2009 na festivalu Rock For People.

Původně se kapela jmenovala pouze Static, ale když podepsali smlouvu s Warner Bros museli si najít jiné jméno protože Static bylo už obsazené. Wayne navrhoval Wisconsin Death Trip, ale ostatní nesouhlasili a snažili se různě upravit slovo Static. Nakonec se shodli, že si dají za jméno jednoduše X.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 6041x
Staženo: 2568x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební interpret
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera