Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Within TemptationwtHolandskou kapelu Within Temptation založil roku 1996 současný kytarista Robert Westerholt spolu se zpěvačkou a přítelkyní Sharon den Adel. Během prvních dvou měsíců jejich existence se jim hrnuli nabídky od různých vydavatelství. Within Temptation se však rozhodli pro holandský DSFA Records a podepsali s ním smlouvu.

Pod hlavičkou DSFA tedy vydávají v dubnu roku 1997 debutové album s názvem Enter, jež je vlastně souhrnné vydání prvních demonahrávek kapely. Spolu se Sharon se ve vokálních partech objevil i holandský death metalový zpěvák George Oosthoek (Orphangage, Plurisy), jehož hlas dodává skladbám výtečný podkres.

Brzo po vydání debutového alba hrají Within Temptation na festivalu Dynamo Open Air 1997, což bylo jejich teprve páté vystoupení vůbec. Po Dynamu mají nespočet nabídek na vystoupení a koncem roku 1997 dokonce odjíždějí na dvoutýdenní turné po Německu a Rakousku. Následují další velká vystoupení, včetně Noorderslagu a samozřejmě Dynamo Open Air 1998, kde již hrají na hlavním pódiu. V mezičase vydávají minialbum nazvané The Dance, které mělo být takovým předělem mezi debutovým albem a novou nahrávkou.

V roce 1999 se Within Temptation rozhodli věci trochu zpomalit a po dvou letech koncertování a shonu si vzít malou pauzu. Potřebují trochu času sami na sebe a Sharon a Robert dokončují svá studia.
Rok 2000 je pro Within Temptation rokem velkých změn. Kapela obdržela pozvání hrát na velkých festivalech v Beneluxu. V prosinci téhož roku vydávají druhé studiové album s názvem Mother Earth. Mnoho kritiků označují toto album jako album měsíce, přibývá taky velké množství fanoušků a album je označováno jako průlomové. Pro kapelu začíná rokem 2001 kolotoč koncertů a vystoupení, ať už v klubech, kde absolvovali 40 vyprodaných koncertů, a nebo na velkých festivalech. Vrcholem bylo vystoupení Within Temptation na festivalu Pink Pop, kde si zahráli před 100.000 posluchači a diváky. Také koncertovali v Paříži, Mexiku, Belgii a vydali 2 CD singly Our Farewell a Ice Queen.
Právě singlem Ice Queen si v roce 2002 vybudovali celosvětový úspěch. Singl je číslem jedna v mnoha hitparádách v Holandsku i Belgii a album se v Holandsku stává platinovým a zlatým v Belgii. Kapela hraje na významných festivalech v Beneluxu (Ozzfest, Lowlands, Dynamo Open Air, Rock Werchter, Pukkelpop, Parkpop), stejně jako v Německu (Rock im Park, Bizarre, Summerbreeze) a ve Francii hraje ve velkých městech (Paříž, Lyon, Lille, Bordeaux, Toulon) před vyprodaným sálem.

wtRok 2003 patřil bezpochyby Within Temptation, přecházejí k vydavatelství GUN/BMG, kde vydávají reedici alba Mohter Earth. Právě toto album si dobylo srdce a duši rockové komunity. Óda na přírodu a krása v hudbě = zážitek z orchestrálního divadla oblečeného do metalového kabátu. Jejich singly Ice Queen a Mohter Earth se vyšplhaly do TOP 20 v Německu, jejich videoklipy se stávají stálicí na hudebních kanálech (toho také dosáhli i v nové interpretaci klasiky Running Up that Hill od zpěvačky Kate Bush) a album Mohter Earth se týdny drží v německé TOP 10. A rocková scéna sní znovu o vzniku kapely, ve které se za mikrofon postavila zpěvačka Sharon den Adel, jejíž neodolatelný a opojný hlas naplnil jejich srdce.
V roce 2004 se kapela vrátila do studia, kde začali natáčet svou třetí a nejúspěšnější nahrávku s názvem The Silent Force s producentem Danielem Gibsonem. Within Temptation se vypořádali s těžkým úkolem v pokračování svého osobitého stylu bez ztráty jakéhokoliv charakteristického rysu. Po vydání nového alba zní ještě mocněji, moderněji a smyslněji - počínaje orchestrálním úvodem, najde posluchač okamžitě sebe sama ve světě kytarových rifů, sférického zvuku, klasických nástrojů a vášnivého hlasu Sharon den Adel. První singl Stand My Ground vynesl nové album na první příčky hitparád v Holandsku, Finsku, Nizozemí, Německu a dalších zemích a následovala zlatá a platinová ocenění.

V červnu roku 2005 následovalo vydání dalšího singlu písně s názvem Angels a Within Temptation se objevili na festivalech Pinkpop, Werchter, Rock Am Ring, Sweden Rock, Ruisrock, Aerodrome a Gurtenfest a absolvovali Evropské turné s kapelami Iron Maiden a Rammstein. V srpnu obdrželi světové hudební ocenění za nejprodávanějšího holandského umělce na světě. Pak následovalo vydání alba The Silent Force i v Japonsku, Austrálii a Velké Británii.

wtV roce 2006 obdrželi cenu Britského časopisu Metal Hammer za nejlepší video. V prosinci ve spolupráci s výrobcem hry Spellborn vydávají přes internet trailer písně The Howling z nadcházejícího alba.
V únoru roku 2007 vydávají Within Temptation zcela nový singl What Have You Done, ve kterém si se Sharon zazpíval zpěvák Keith Caputo z kapely Life Of Agony. V březnu vychází nové album s názvem The Heart Of Everything opět produkované Danielem Gibsonem a mixované Stefanem Glaumannem (Rammstein).

Kytarista Robert Westerholt o novém albu říká: "Ačkoliv můžete stále jasně slyšet, že se jedná o nahrávku Within Temptation, mnoho věcí se změnilo a vyvinulo. Sharon ukazuje více než kdy předtím, jaká je všestranná zpěvačka. V některých písních zpívá s velkou silou, v jiných je zase více melodická - jako siréna okouzlující své objekty. Občas je emocionální a citlivá. Také kytary hrají delší části a my jsme také do našich písní dodali novou dimenzi zvýšením původních samplů v Our Solemn Hour tak, jak jsme to již dělali dříve. V porovnání s albem The Silent Force je naše nová nahrávka více dynamická a energická. Má přírodnější zvuk."

Adresa URL:

Zhlédnuto: 7098x
Staženo: 2568x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební interpret
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera