Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

PinkNarození: 08.09.1979 v Doylestown v Pennsylvana, USA.
Znamení: Panna

pinkPink se skutečně jmenuje Alecia Moore. Narodila se Jamesovi a Judy Moorovým. Zatímco vyrůstala ve Philadephii, její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Mladá Pink si velmi zamilovala hudbu a pokud nemusela mluvit, tak raději zpívala. Ráda chodila do Philly klubu místo, které jí umožnilo vyjádřit sama sebe zpěvem a tancem. Ve třinácti se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, se kterým začala tancovat a zpívat s jeho rapovou kapelou "Schools of Thought".

Ve čtrnácti složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získala během svého dětství a dospívání. Každý pátek večer navštěvovala klub Fever, kde zažila svých 5 minut slávy. Když jí některé vystoupení nevyšla, tak dokázala využít těchto negativních zkušeností jako palivo své ctižádosti.

Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, aby zaplnil místo v nové R&B-kapele. Písně Pink se mu zalíbili a požádal ji, aby se zúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. Pink měla však pocit, že do skupiny nezapadá. Basic Instinct byl pro Pink jen přechodná záležitost. Další skupina, kde se Pink objevila, byla Choice. Přesto nedokázala v žádné skupině zapadnout, nejlépe se cítí jako sólová zpěvačka.

Jednoho dne se Pink zeptal Darryl Simmons, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a tím začala její vlastní kariéra.
Pink debutovala v roce 2000 s albem Can't Take Me Home a ačkoli jí při jeho nahrávání nebylo ještě ani devatenáct let, zní velmi vyzrále. Hity jeko Most Girls, There You Go a You Make Me Sick, se zanedlouho dostaly do širokého povědomí. S právem vydobytým platinovým puncem pak deska figurovala po devětapadesát týdnů v prestižním žebříčku Billboard. Mladá zpěvačka si již tenkrát hlasitě řekla o pozornost velkého světa showbyznysu.

pinkDoslova raketový start jí pak přineslo druhé album s názvem Missundaztood. To spatřilo světlo světa v listopadu 2001 a opět o něco zkušenější Pink na něm doladila svůj nezaměnitelný a originální styl. Kromě našláplého r'n'b se na desce objevily i kytary. Následuje album Try This, kde je už kytar víc, než by kdokoli od Pink čekal. Několikanásobná držitelka ocenění Grammy a MTV awards se definitivně zařadila mezi nejužší špičku světových zpěvaček pop music.

Toto prostředí však Pink nikdy nedokázala vstřebat a odkaz na její nepříliš ideální dětství spolu s nevybíravým názorem na zástupy "latexových panenek barbie" z jejího hudebního okolí, vykrystalizovaly v nevybíravý postoj k současné U.S. pop music, v jehož duchu se nese celé aktuální album.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 7905x
Staženo: 2653x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Zpěvačka
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera