Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

SoulflysoulflySoulfly se začali formovat v 2. polovině roku 1997 poté, co Max Cavalera v prosinci 1996 opustil Sepulturu, v níž předtím působil 14 let. Tomu ještě předcházela smrt jeho nevlastního syna, což jej hodně zasáhlo. Po odchodu ze Sepultury měl asi půlroční a pauzu a pak se rozhodl, že založí novou skupinu - Soulfly. Co to slovo znamená nikdo přesně neví. Max to vysvětluje jako "moment, kdy duše D-LOW (Dana Wellse - jeho nevlastního syna) opustila jeho tělo a vydala se na cestu k nebi."

V první sestavě hráli: Roy Mayorga (bicí), Marcell Diaz Rapp (basa), Jackson Bandeira (sólová kytara) a samozřejmě Max (kytara, zpěv). Manažerkou se stala Maxova žena Gloria Cavalera.
1998 nahráli první album, které jednoduše pojmenovali "Soulfly." Na albu si zahrálo mnoho hostů: např.: Chino Moreno, Fred Durst (Limp Bizkit) a členové Fear Factory. Poté odchází Jackson a na jeho místo přichází Logan Mader z Machine Head. Ten však po úspěšném turné, při němž zavítali i do Evropy odchází a raději zakládá vlastní kapelu - Medication a do Soulfly přichází Mike Doling (dříve Snot).

Píše se rok 2000 a Soulfly nahrávají další album - "Primitive." Tentokrát se změna stala na postu bubeníka, kde začal hrát Joe Nunez, který přidal i perkuse. Jako hosté byli přizváni např.: Corey Taylor (Slipknot) nebo Tom Araya (Slayer). Na novém albu se nevyskytuje jen brazilská etnika nebo trash, ale i rap a melodické vokály, o které se postarali Ashy Rabonin nebo Sean Lennon. Poměrně agresivní texty jsou namířené hlavně proti politikům a teroristům a celkově se navážejí na lidskou společnost. V témže roce se uskutečnilo i velké turné, při němž opět nevynechali Evropu.

soulflyRoku 2002 vychází 3. album, pojmenované "Soulfly 3." Opět proběhla změna ve složení: za bicí opět usedl Roy Mayorga, který chvíli působil v Medication. Na této desce jsou většinou rychlé písničky, většinou končící pomalou instrumentální pasáží. Hosty se tentokrát staly členové Maxovy rodiny (Ritchie zpívá v Tree Of Pain a Zion v One Nation). Opět následovalo celosvětové turné.
V září 2003 opět proběhla změna ve složení. Vystřídáni byli všichni kromě Maxe. Nové složení vypadá takto: Marc Rizzo (kytara), Bobby Burns (basa) a Joe Nunez (bicí a perkuse), který již se Soulfly hrál v období 1999 - 2001. Nové album "Prophecy" vyšlo roku 2004. První čtyři písničky nahrál na basu Dave Ellefson. Při následujícím turné navštívili i Českou republiku.

"Dark Ages", v pořadí již pátá deska vyšla na podzim 2005. Výjimečně nedošlo ke změnám ve složení kapely. Dark Ages je album asi nejtvrdší a nejagresivnější. Vyskytují se na něm motivy turecké, srbské, ruské a francouzské lidové hudby. Mezi mnohými hosty se na desce opět objevuje i Maxův syn Ritchie
V roce 2008 vydali další album Conquer. Následovalo celosvětové turné, při kterém navštívili i ČR a to v prařském klubu Roxy.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 6592x
Staženo: 2588x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební interpret
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera