Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

PlaceboRoku 1994 byly zaznamenán začátek - vznik skupiny, Brian Molko - zpěvák skupiny založil se svym spolužákem (baskytaristou) Stefanem Olsdalem, roli bubeníka obsadil Stev Hewitt, který s nimi nahrál první dema a později se stal plnoprávným členem Placebo.

placeboJejich prní singl Bruise Pristine vyšel v limitovaném nákladě 1000 kusů. Placebo okamžitě začali koncertovt na v londýnských klubech a to na své vlastní náklady. Zhruba po 50 týdnech podepsali nahrávací smlouvu na album společností Hut Recrodings. Než-li vydali albm, na světě se objevily další dva singly Come Home a 36 Degrees.

Roku 1996 vyšlo jejich první album. Během tohoto roku začali Placebo naplňovat předpověď vycházejících hvězd.

Roku 1997 otevřel song Nancy Boy dveře do světa showbussinesu. Začali se objevovat na všech hudebních nejznámějších kanálech.

Jejich úspěch je potvrzen tím, že byli pozvání na turné U2 jako předkapela, hostili i na koncertech Davida Bowieho.

Po ročním odpočinku v říjnu vydali třetí album Black Market Music, v hudebním světě se však Placebo stali středem posměchu díky Molkově adrogynním zjevu, jejich moda byla představována kritice.. Jejich album však dosáhlo obchodního úspěchu, Placebo se umístilo vysoko v národních žebříčcích. Placebo vydalo další songy a jedním z nich je i song EP, který je vlastně diskvalifikoval v umístění na řebříčcích. Jejich moda je neustále rozebírána, dokonce i sexuální orientace trojky (Molko - bisexuál, Olsdal - homosexuál, Hewit - heterosexuál) jejich divoký styl se podepsal v  textech některých písní. Kapela se ale držela a ignorovala Británii. Vydali posledni singl Black - Eyed,který je považován za sběratelský song. V Roce 2001 ukončili Placebo turné v londýnské Brixton Academy. A uložili se k odpočinku po nepřetržitém koncertování.

V lednu 2003 se objevil nový hit The Bitter End, který měl rockový zvuk. Ale nové albm Sleeping With Ghosts znělo diamtetrálně jinak. Fanoušky však zklamaly, na albu se nedostalo kytarovějšího zvuku jako u prvních desek. Ve světě trhnuli Placebo úspěch. Koncertovali v Mexiku, kde byli žádaní na stejné úrovni jako Beatles. Přišla poslední píseň nazpívaná ve francouzštině Protect Me From What I Want, jejich klip byl ale zakázán na všech francouzských stanicích díky pornografickému obsahu.

placeboV roce 2004 se Placebo rozhodli vydat CD a DVD svých nejlepších songů - Once More With Feeling Singles 1995 - 2004. Aby podpořili prodej tohoto CD odehráli několik koncertů.

V roce 2006 vydali další CD Meds a roku 2007 šokovali své fanoušky songy jako jsou Meds, Infra Red, Space Monkey a další.

Placebo slaví svůj úspěch i v USA, byli přizváni i kapelou Linkin Park  na účast The Projekt REvolution, kde se podepsali i My Chemical Romance. Bohužel již podruhé skupinu opouští bubeník Hewit. V dalším roce se našla náhrada za Hewita a Placebo  úspěšně pracuje v tvorbě své muziky.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 8133x
Staženo: 2583x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera