Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

50 Cent50 cent50 Cent, vlastním jménem Curtis James Jackson, se narodil 6. července 1975 v New Yorku. Jedná se o amerického černošského rappera, který získal svou popularitu a slávu hlavně díky albům The Massacre a Get rich or Die tryin. Doposud na celém světě prodal přes více než 22 milionů svých alb, což ho katapultovalo mezi nejúspěšnější rappery všech dob. Curtis 50 Cent Jackson má image drsného chlapíka. Není se čemu divit. V mládí žil v chudých poměrech a prodával drogy. V roce 2000 na něj byl spáchán pokus o vraždu, při kterém byl 9× zasažen kulkou. Z tohoto útoku se však zotavil, ikdyž má dodnes viditelné jizvy. Díky průstřelu tváře má nezaměnitelný hlasový projev.

Curtis vyrůstal v newyorském chudinském ghettu Jamica Queens, které bylo rájem drogových dealerů. V 8mi letech se malý Curtis stal svědkem brutální vraždy své matky. Svého otce nikdy nepoznal. Zatímco vyrůstal u prarodičů, dealoval drogy a živil se jako boxer.

Ve stejné čtvrti jako 50 Cent bydlel i Jam Master Jay z legendární skupiny Run DMC. Poté, co se seznámili, přivedl Curtise k rapu. Po podepsání smlouvy s vydavatelstvím Columbia Records nahrává album Power of the Dollar, které obsahovalo 18 skladeb. Album vyšlo pouze neoficiálně.

Největší vliv na 50 Centa měl v počátcích právě Jam Master Jay, který ho naučil počítat takty, psát refrény, frázovat a další nutné věci. 50 Cent se na scéně poprvé objevil v roce 1998, a to ve skladbě ?React? na albu skupiny Onyx.

V roce 2002 50 Cent založil skupinu G-Unit, což je zkratka pro Guerrilla nebo Gangsta. Společně s ním jsou členy Lloyd Banks a Tony Yayo. V současné době má G-Unit ještě o člena víc je jím Young Buck. Prvním albem bylo Beg for mercy.

50 centKrátce po vydání a úspěchu desky podepisuje smlouvu s vydavatelstvím Eminema a Dr. Dre Aftermath. Vydává album Get rich or die trying a stává se komerčně nejúspěšnějším rapperem roku 2003. Na této vlně úspěchu svezl i svou skupinu G-Unit, se kterou vydal album, založil vlastní label a krom toho také značku oblečení G-Unit.

V roce 2005 se 50 Cent dočkal filmového zpracování motivů z jeho života. Film se jmenuje Get rich or die tryin a byl uveden i v České republice. Jeden z nejuznávanějších rapperů na světě, Curtis 50 Cent Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života Curtise 50 Cent Jacksona.

V roce 2006 vydává album The Massacre, které se dočká relativně stejného komerčního úspěchu jako to předchozí, a stále buduje svoji pozici v americké hip hopové scéně. Nyní vlastní obrovský byznys a k jeho společenství G-Unit se přidávají další rappeři a lidé, kteří jsou v Hip-hopu velmi významní. Na sklonku léta, 4. září 2007, vydává album s názvem Curtis. Zatím poslední album Before I self destruct vyšlo v roce 2008.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 7300x
Staženo: 2592x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Zpěvák
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera