Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Michael JacksonMichael Jackson (29. srpna 1958 - 25. června 2009) byl americký popový zpěvák, skladatel a tanečník černošského původu. Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop music. Album Thriller zůstává dodnes nejprodávanějším albem všech dob.

jacksonPocházel z devíti sourozenců a svou hudební kariéru zahájil již jako chlapec. Počátkem 60. let jeho starší bratři vystupovali v sourozenecké skupině a Michael se k nim přidal v roce 1964. Brzy se stal jako nejmladší leaderem skupiny The Jackson 5. Skupina prorazila v roce 1969 a první LP vydala, když bylo Michaelovi 12 let. Souběžně s tím už tehdy odstartoval sólovou kariéru. Prvním jeho hitem byla balada Got to Be There (1972). Naposledy s bratry vystoupil v roce 1984. Dnes je považován za krále popu (King Of Pop).

Michael se prosadil jako skladatel, zpěvák a tanečník. V tanci přišel se zvláštním tanečním krokem, kdy divák má pocit, že tanečník kráčí vpřed, ve skutečnosti ale kráčí pozpátku ? Moon walk (měsíční chůze).

První autorskou desku s názvem Off the Wall vydal v roce 1979. Další alba: Thriller ? nejprodávanější album všech dob ? vydal o tři roky později. Následovalo Bad ? druhé nejprodávanější album všech dob   a Dangerous. Následovalo album HIStory, Blood on the Dance Floor a album Invincible, Michaelova nahrávací společnost Sony Music však neměla zájem o to, aby album Invincible mělo komerční úspěch, potřebovala Michaela izolovat od finančních příjmů aby byl nucen jí odprodat svůj podíl v jejich ATV katalogu. Z alba Invincible vyšel jen jeden singl a natočil se pouze jeden videoklip. I tak se alba prodalo úctyhodných 10 milionů nosičů.

Tento spor se Sony v podstatě ukončil Michaelovu kariéru, ten plánoval comeback u jiné nahrávací společnosti v roce 2008.

Michael připravoval koncertní turné "This is it", které mělo začít 13. července 2009.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

V dobách největší slávy, v 80.letech spolupracoval s firmou Pepsi, která jej sponzorovala, a natočil pro ní několik reklamních videí. U jednoho z nich, za účasti úplné sestavy skupiny Jacksons, s hudebním motivem upravené skladby Billie Jean, 27. ledna 1984 v Los Angeles, před 3 000 fanoušků, ovšem zlou koordinací došlo v jeho těsné blízkosti k predčasnému odpálení pyrotechniky, která byla součástí speciálních efektů reklamy, čímž došlo k slabému vznícení Michaelovych vlasů, kterého si zpěvák všimnul až po několika vteřinách. Záhy byl plamen uhašen, přesto spůsobil značné popáleniny 3. stupně na jeho hlavě. Jiné verze na motivy (Billie Jean a Bad) se již obešli bez komlikací.

michaelMichael nazpíval mnoho skladeb s různými interprety (kromě svých bratrů): Janet Jackson (Scream), Diana Ross (Ease On Down The Road, Eaten alive), Paul McCartney (Say, Say, Say, Girl is Mine, Man), Stevie Wonder (Just Good Friends), 3T (Michaelovi synovci - I Need You, Why), USA for Africa (We Are The World), Mick Jagger (State Of Shock]), Freddie Mercury (State Of Shock], [More To Life Than This), Eddie Murphy (Whatzupwitu), Siedah Garrett (I Just Can'T Stop Loving You, Man In The Mirror), Rockwell (Somebody's Watching Me), Britney Spears (Way You Make Me Feel), Will.i.am (Girl Is Mine 2008, P.Y.T. 2008, Wanna Be Starting Something 2008), Akon (Wanna Be Startin' Somethin' 2008, Hold My Hand), Fergie (Beat It 2008), ...

Michael se spolupodílel i na hudební stránce početných filmů a seriálů (Zachraňte Willyho 1, 2, Simpsonovi, E.T. mimozemšťan, Moonwalker, Kapitán EO, Čaroděj, Safari, Superman, ...).

Z některých skladeb Michaela, resp. sourozenecké skupiny vznikly i cover verze různych kvalit - Mariah Carey: I'll be there; Weird Al Yankovic: Fat, Eat it a jiné.

Michael se aktivně osobně i finančně spolupodílel na mnohých humanitárních akcích a projektech, rovněž i na aktivitách proti válkám, živelnému ničení fauny a flóry na Zemi, což se stalo námětem mnoha jeho skladeb a videoklipů (Gone Too Soon, Heal the World, Earth Song, USA For Africa: We Are the World, Will You Be There, Gone Too Soon, ...). Byl zakladatelem charitativního fondu Heal the World (Uzdravme svět).

První manželkou se stala Lisa Marie Presley, dcera Elvise Presleyho. Vzali se v květnu 1994, odloučili v prosinci 1995, rozvedli v lednu 1996.

Podruhé se oženil se zdravotní sestrou Debbie Rowe s níž měl 2 děti, Paris a Prince. Brzy po narození dětí žili manželé odděleně a rozvedli se po necelých třech letech (1996?1999). Matka třetího dítěte není známa. Debbie Rowe krátce po Michaelově smrti přiznává, že Michael není jejich biologickým otcem. Tato zpráva byla později dementována - rozhovor byl falešný.

Na konci roku 2003 byl obviněn ze zneužívání čtrnáctiletého chlapce. V únoru 2005 začal proces, ve kterém Michaelovi hrozilo až 20 let vězení. V červnu toho roku jej porota osvobodila ve všech bodech obžaloby. Obvinění se neprokázalo a Michael odešel od soudu jako nevinný.

michaelPrvní operaci Michael podstoupil v roce 1979, když si zlomil nos při taneční zkoušce. Po uzdravení si nechal nos poprvé upravit plastickou operací. Pokračoval v roce 1984, opět si nechal nos trochu upravit. V roce 1987 si ještě nechal udělat dolíček v bradě. Někteří fanoušci se domnívají, že se nos ještě změnil kolem roku 2001, to ale Michael nikdy nepřiznal. Jejich skutečný počet se stal námětem spekulací bulvárních médií.

Zpěvák se léta potýkal s geneticky podmíněnou chorobou plic. Lékaři u Jacksona zjistili nedostatek alfa-1-antitrypsinu. Ten vede mimo jiné ke vzniku rozedmy plic. Podle lékařů mohla pomoci jedině transplantace plic, zpěvák však takový zákrok odmítal.

Zemřel v padesáti letech na selhání srdce když 25. června 2009 zkolaboval. Centrála rychlé zdravotní pomoci přijala telefonát ze zpěvákova domu ve 12:21 místního času. Když do domu o devět minut později dorazili zdravotníci, tak již zpěvák nedýchal, byla u něj zjištěna srdeční zástava a lékař se ho na místě před převozem do nemocnice pokoušel marně resuscitovat. Po převozu do nemocnice UCLA pak byl po několika neúspěšných pokusech o oživení prohlášen ve 14:26 místního času (21:26 UTC t.j. 23:26 SELČ) za mrtvého a příčina náhlého úmrtí nebyla zatím upřesněna.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5564x
Staženo: 2643x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Zpěvák
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera