Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

AkonMuzikant senegalského původu se narodil 16. dubna 1976. Jeho původní jméno se skládá z deseti pojmenování, proto se častěji uvádí jeho poameričtěná modifikace Aliaune Badara Thiam.

akonDětství strávil Akon pendlováním s rodinou po americkém kontinentě, až všichni zakotvili v New Jersey. Tehdy bylo Akonovi sedm let.

Ve svých patnácti letech nahrál ve svém domácím studiu

Přezdívka: Akon, jeho pravé jméno: Aliaune Thiam Akon je muslim a syn jazzového bubeníka, který se jmenuje Mor Thiam. Do sedmi let žil v Dakaru,Senegal a od sedmi v New Jersey.Akon byl také vyhlášený crack-kokainový dealer. Svoje debutové album Trouble vydal v roce 2004, obsahovalo songy jako Locked up (Remix) (ft.Styles P) , Lonely,Bananza,Pot of gold a Ghetto. Song Ghetto se stal rychle radio hitem,byl remixován z verze od legendárních raperů Notorious B.I.G., 2 PAC.

Americký zpěvák se senegalskými kořeny Akon, jenž na sebe před dvěma lety upozornil debutem Trouble, se na druhém albu pohybuje uvnitř trojúhelníku s vrcholy v hiphopu, r&b a (dancehall) reggae, ale v takto vymezeném hudebním prostoru najdete i jiné ohlasy. Tucet původních skladeb charakterizují střední tempa, amalgam stylů a vokály proháněné přes digitální filtry, jež však produkce v hlavních linkách i sborech trochu nadužívala.

Hitové ambice má trojlístek duetů s pojistkou hvězdných hostů: v Smack That přispěl troškou rapu Eminem, v I Wanna Love You pak Snoop Dogg a v Blown Away zase Styles P. Akonova uhlazená "dvojka" Konvicted se dobře poslouchá, ale při minutáži nad rámec vinylové LP desky by se zřejmě potýkala s monotónností. Zlatý hřeb: I Wanna Love You Zní to jako: globální černý pop Akon-mp3 Akon feat. Eminem - Smack that Akon - Locked Up Akon - Lonely Akon - Trouble Nobody Akon - Bananaz (Belly Dancer) Beyonce feat Sean Paul vs Akon - Remix Young Jeezy feat. Akon - Soul survivor Akon - Keep On Callin.
 
akonPrvní song Operations of Nature a směle pokračoval i v další hudební tvorbě. Zároveň ho však lákala vidina peněz a tak paralelně s tvůrčí činností v hudební sféře, uplatňoval svoji kreativitu I v kriminální oblasti, kde se specializoval na krádeže aut. Ty ho nakonec dostaly za mříže, kde se Akon již naplno věnoval autorské činnosti.

Odtud pak vzešlo album Trouble, vydané v roce 2004.  Na něm se objevily hity jako Locked Up, Belly Dancer (Bananza) nebo Ghetto.

Na druhém albu Konvicted (2006) pak Akon spolupracoval i s takovými jmény jako Eminem (singl Smack That) nebo Snoop Dogg (singl I Wanna Love You). V témže roce se také podílel na albech jiných interpretů jako např. u The Sweet Escape zpěvačky Gwen Stefani.

Poslení album Freedom vyšlo 1. prosince 2008 a naleznete zde i duet s Michaelem Jacksonem Hold My Hand. Tomu Akon asistoval u dlouho očekávaného singlu Thriller 25.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5813x
Staženo: 2605x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Zpěvák
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera