Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Machine HeadMachine Head je groove-trash metalová skupina z Oaklandu v Kalifornii.

MHSkupina vzniká na troskách trashové legendy Vio-lence v americkém Oaklandu v roce 1992. Zakládajícím členem a hlavním mozkem kapely je od počátku Robb Flynn (vokál, kytara) ke kterému se připojil Adam Duce (baskytara (působí s Robbem v kapele dodnes)), Logan Mader (kytara) a Tony Costanza, kterého brzy nahradil Chris Kontos. První deska vychází roku 1994 pod názvem ?Burn My Eyes? a na metalové scéně způsobila doslova revoluci. Kapela pojila tradiční trash metalové riffy s valivým hardcorem a Robbův zpěv se pohyboval od řvavého vokálu po melodické zpívánky. Přes různé problémy s bubeníkem se natrvalo na bubenickou stoličku usazuje Dave McLain (ex-Secred Reich). Druhé album "The More This Change" vychází v roce 1997 a o dva roky později třetí počin "Burning Red" na kterém se kapela přiklonila k vlně nových nu-metalových kapel a kladla větší důraz na melodiku. V tomto duchu pokračují i na albu "Supercharger" z roku 2001. Návrat ke kořenům se koná roku 2003 s deskou "Trough The Ashes Of Empires", která je vynikající po všech stránkách, kritiky vřele přijímaná a ukazuje nám Machine Head v poloze v které jim to sluší nejvíc.

Machine Head vždy bořili hranice metalu a ať už byla jejich alba víc mainstreamová a ne vždy fanoušky dobře přijata, vždy se drželi svého osobitého stylu, který si za ta léta vybudovali. V roce 2007 jim vyšlo další album ?The Blackening?.

Členové:

Robb Flynn - kytara,zpěv
Adam Duce - baskytara
Phil Demmel - kytara
Dave Mc Clain - bicí

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5768x
Staženo: 2543x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera