Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Black Eyed PeasBEPThe Black Eyed Peas je populární americká hiphopová skupina z Los Angeles. Současnými členy kapely jsou Will.i.am, Apl.de.ap, Taboo a Fergie. Původně se ale kapela skládala pouze ze tří členů. Fergie se k Black Eyed Peas přidala až v roce 2003. S ní potom vydali své album Elephunk.

Počátky kapely sahají do roku 1992, když se na škole potkali William Adams a Allan Pineda Lindo a zjistili, že chtějí dělat podobnou muziku^^[zdroj?] .[reference]^^ a to muziku ne zrovna nejznámější ? měl to být rap mixovaný s jazzem a založili skupinu Tribaly nations. Nahráli dokonce i jedno CD, ale to nikdy nevyšlo. Poté do skupiny přibyl Eazy E. Následující léta kapela hrála po losangeleských klubech a získala základnu fanoušků. V roce 1995 však zemřel Eazy E. Až o tři roky později se skupina přejmenovala na dnešní Black Eyed Peas a zároveň vydala své první album s názvem Behind the Front

Album mělo velký úspěch,^^[zdroj?] .[reference]^^ a to hlavně díky hitům ?Fallin up? a ?Karma?. Poté následovalo vydání CD Bridging the gap, které bylo více komerční a už takový úspěch nemělo ? prodalo se asi jen 10 000 nosičů. Změna hudebního vyjádření skupiny vedla ke ztrátě losangeleského publika.^^[zdroj?] .[reference]^^ V roce 2001 se přidala Fergie. Fergie napřed do skupiny nepatřila, ale díky jejich textařovi Georgovi Pajonovi s ní nazpívali písničku ?Shut up?, kterou připravovali na další album.

Fergie zatím se skupinou vystupovala na koncertech, ale spíš jak ?křoví? ? zpívala vokály a tancovala. V nakladatelství ale byli z písničky ?Shut up? nadšení a tudíž se Fergie stala právoplatnou členkou kapely. Když v roce 2003 vyšlo CD Elephunk, posluchači uslyšeli dost odlišný styl hudby než na který byli zvyklí, byl to hip hop mixovaný s funky.^^[zdroj?] .[reference]^^ Prodalo se asi 10 000 000 nosičů a The Black Eyed Peas byli navrženi na 4 ceny grammy, přičemž jednu se jim podařilo získat. Jako první se veřejnosti donesla písnička nazpívaná s Justinem Timberlakem ?Where is the Love??. Po ní následovaly písničky jako ?Shut up?, ?Hey mama?, ?Letś get it retarded??a jejich další album Monkey Business.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5648x
Staženo: 2614x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební interpret
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera