Guano ApesGuano Apes je německá hudební skupina hrající alternativní rock / alternativní metal. Jejich energický mix grunge a heavy metalu z nich dělá jednu z nejúspěšnějších německých skupin.


Historie:
GAGuano Apes (?Guánové opice?) byly založeny v roce 1990 v německém Göttingenu. Zakládajícími členy jsou kytarista Henning Rümenapp, basista Stefan Ude a bubeník Dennis Poschwatta. Zpěvačka Sandra Nasic přišla do skupiny až v roce 1994. Kapela svoji profesionální kariéru odstartovala až roku 1996, kdy vyhrála v Německu soutěž s písní "Open Your Eyes". Tato skladba se na dlouhou dobu stala nejúspěšnějsím singlem, v roce 1997 následovalo album Proud Like a God. V letech 2000 a 2003 byla vydána i alba, která se dostala na první místa žebříčků - Don't Give Me Names a Walking on a Thin Line.

Skupina se rozpadla v roce 2004 po vydání best-of alba Planet of the Apes a po posledním turné. Poté se v roce 2009 znovu sešli.

Na konci října 2006 oznámila pánská část skupiny, že našla náhradu za zpěvačku Sandru Nasic - původně soulového zpěváka Charlese Simmonse a tím vyhlásili vznik nové kapely pojmenované iO [aiˈəu].