Cocotte MinuteCocotte Minute je česká nu-metalová kapela. Prapůvodní kořeny téhle sebranky sahají až někam do roku 1998, kdy se spojilo několik lounsko-pražských navzájem se prolínajících skupin půjčujících si hudebníky.

cocotte minuteSoučasná sestava COCOTTE MINUTE (Zeller - zpěv, Codan - basa, Přéma - kytara, Czendál - kytara, Pavloas - bicí) je však v nezměněném uskupení pospolu až od roku 2002. Podle médií jsou díky své živelnosti jedinečnou klubovou senzací a často vyhledávaným festivalovým tahákem. Například Rock For People,Noc plná hvězd, Colours Of Ostrava, Basinfirefest, United Islands, Mezi Ploty, Kunčice, Benátská noc, Masters Of Rock a mnoho dalších festivalů. V roce 2007 byla kapela vyhlášena na Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards Objevem roku.

Letos, 30.března 2009, kapele vyšla dlouho očekávaná třetí deska s názvem Sado Disco. Tento počin si skupina vydala sama vlastním nákladem a bez jakékoliv spolupráce s producetskými esy našich lokálních vod showbusinessu. Materiál je to více než řízný, takže se mají fanoušci opravdu na co těšit. Připravte se na průplach sluchovodů. Aktuálně můžete tuto pětici vidět a slyšet na SADO DISCO TOUR 2009.