Australská pětice AC/DC pojmenovaná podle střídavého a stejnosměrného proudu vznikla v listopadu 1973 v Sydney. Ke kytaristům, bratrům Angusovi (nar. 30. 3. 1955, Glasgow, Skotsko) a Malcolmovi (nar. 6. 1. 1953, Glasgow, Skotsko) Youngovým se připojil zpěvák Dave Evans, rytmus zpočátku udávalo několik z dnešního pohledu bezvýznamných bubeníků a baskytaristů. První oficiální koncert kvintet AC/DC odehrál 31. prosince 1973 v malém klubu Chequers v Sydney. V září 1974 se mikrofonu chopil Bon Scott (nar. 9. 7. 1946, Kirriemuir, Skotsko).
Debutové album "High Voltage" vyšlo v zemi protinožců 17. února 1975. Druhé LP "T.N.T." již bylo vydáno v ustálené sestavě s novým bubeníkem Philem Ruddem (nar. 19. 5. 1954, Surrey Hills, Austrálie) a basistou Markem Evansem. Obě tato alba propagovala malá regionální australská firma, které se podařilo vzbudit zájem domácích fanoušků. Mezinárodně na sebe kapela upozornila až v polovině roku 1976 sérií koncertů po anglických klubech. Tato vystoupení podpořila dobré přijetí britské debutové verze "High Voltage" (vydáno 14. 5. 1976; obsahuje jen dvě skladby z australského "High Voltage", zbytek tvoří "T.N.T.").
Zpěvák skupiny, skotský rodák Bon Scott na sebe strhával pozornost svými drásavými vokály a druhý pilíř souboru kytarista Angus Young bavil publikum svým kachním, chuckberryovským krokem a maratónskými výkony doprovázenými údernou, extrémně úspornou hrou bez přebytečných kudrlinek. K neodmyslitelnému image Anguse Younga patřila anglická školní uniforma - šortky, sáčko, kravata, lodička na hlavě a občas také aktovka na zádech. Kapela AC/DC vždy byla symbolem jednoduchosti a síly, upřímnosti a stálých rockových hodnot úsporně ořezaných až na kost. Jejich muzika měla kořeny hluboko vrostlé do základu zemitého blues a bývala zatraceně "dirty". V květnu 1977 se na místě vyhozeného baskytaristy objevil nový, stálý člen kapely, Angličan Cliff Williams (nar. 14. 12. 1949, Romford, Anglie). Po vydání alba "Highway To Hell" došlo k dramatickému zvratu v kariéře skupiny.
19. února 1980 zemřel během britského turné teprve 33 lety Bon Scott, který byl nalezen mrtvý v zaparkovaném modrém Renaultu, v němž po nadměrném požití alkoholu skonal na podchlazení organismu, tzv. hypotermii. Šílený, do půl pasu vysvlečený, tetovaný maniak tak stál v čele AC/DC pouhých šest let. Jeho poslední vystoupení s AC/DC se uskutečnilo 27. ledna 1980. Bon Scott žil skutečně až na doraz a do své smrti vždy nezřízeně chlastal, děvkařil a na pódiu se vydával do posledních sil. Zbylí členové AC/CD přijali v dubnu 1980 na tragicky uprázdněné místo britského zpěváka Briana Johnsona (nar. 5. 10. 1947; Newcastle, Anglie), známého z předešlého působení v anglické glammetalové kapele Geordie. Nový vokalista s neodmyslitelnou manšestrovou kšiltovkou na hlavě pak skupině dopomohl k překvapivě veleúspěšnému albu "Back in Black". Recording Industry Association Of America se rozhodl udílet ceny "Diamand Awards" za dosažení desetimiliónového prodeje jednoho titulu ve Spojených státech. 16. 3. 1999 se diamantové desky udílely poprvé. Oceněno bylo i album "Back in Black", kterého se jen v USA prodalo 16 miliónů kusů. Celosvětově se toto album stalo (údaj z roku 2008) se 42 milióny prodaných kopií druhým neprodávanějším albem historie po desce "Thriller" Michaela Jacksona.
Živá vystoupení skupina vždy absolvovala s určitou nadsázkou, při které nechyběly křečovité pózy, komické poskoky, nošení poměrně drobného kytaristy Anguse Younga na ramennou, vypínání holého zadku na obecenstvo, dunění zvonů a proslavené výstřely z děl. V květnu 1983 odešel alkoholem zmožený bubeník Phil Rudd. Až do jeho návratu v roce 1994 jej na šest let zastoupil Simon Wright a pak holohlavý bicák Chris Slade. Na podporu alba "The Razor's Edge" postavila kapela největší scénu své kariéry. Nechyběla baterie děl, zvon, obrovská nafukovací tlustá potetovaná panna a milióny létajících dolarovek "angusovek". Monstrózní show, která se vešla pouze na největší stadióny byla tehdy zakončována písní "For Those About To Rock", na jejímž konci vystřelila všechna děla. 29. května 1996 vystoupila heavy-metalová pětka AC/DC během koncertní šňůry k albu "Ballbreaker" i v Praze.
28.února 2000 kapela AC/DC vydala studiové album "Stiff Upper Lip". Klasická sestava se na něm po předcházejících stylově čistších hard rockových deskách vrátila k blues-rockovým kořenům. Kvintet AC/DC po pěti letech vystoupil v Praze v úterý 12. června 2001, tentokrát však pod širým nebem na strahovském stadiónu.
AC/DC 19. května 2003 získali cenu "Ted Albert Memorial Award for Outstanding Service to Australian Music" což je ocenění za výjimečný přínos australské hudbě. Konkrétními adresáty této pocty byli Angus a Malcom Youngovi. Posmrtně cenu obdržel i první zpěvák kapely Bon Scott.
10. listopadu 2003 bylo vydáno DVD "Live At Donington", zaznamenávající koncert AC/DC natočený 17. srpna 1991 v anglickém Doningtonu během promo-turné k albu "The Razor's Edge".
Nová studiovka "Black Ice" vyšla 20. října 2008. Pilotním singlem se
stala skladba "Rock 'N' Roll Train", ke které se videoklip točil 15.
srpna 2008 v Londýně za přítomnosti fanoušků kapely.
AC/DC, tedy
Agnus Young, Brian Johnson, Cliff Williams a Phil Rud, vyrazí 28. října
2008 na Black Ice World Tour, které začne ve městě Wilkes-Barre v
Pensylvánii. Do 18. prosince téhož roku pak potěší fanoušky v dalších
23 městech, včetně dvou koncertů v New Yorku. V roce 2009 přijde řada
na Evropu, Jižní Ameriku a Asii. AC/DC představí staré fláky i songy z
novinkového alba "Black Ice" 17. března 2009 v pražské O2 Aréně.